Mivel az ügyészség annak idején azzal érvelt, hogy a fiatal nőt ugyanaz ölte meg, aki előzőleg megerőszakolta, a londoni fellebbviteli bíróság szerdai végzése szerint a nemi erőszak vádjának megdőlésével megdőlt a gyilkosság vádja is.
A helyzetet a tárgyalás idején bonyolította, hogy Hodgson egy papnak és a rendőrségnek is elismerte a bűncselekmény elkövetését; beismerő vallomása az esküdtszéki határozatban komoly súllyal szerepelt.
Az elmekórtani vizsgálatok azonban megállapították, hogy a csaknem három évtizede ártatlanul rács mögé küldött férfi kóros nagyotmondó, aki feltűnéskeltés céljából kész bármit magára vállalni. Hodgson azonban már a vizsgálati fogság idején visszavonta beismerő vallomását, és az ítélet után is folyamatosan hangoztatta ártatlanságát.
Ez az ügy egyik legsúlyosabb igazságszolgáltatási tévedés a brit kriminalisztika történetében.
A területileg illetékes Hampshire grófság rendőrsége szerdán bejelentette: újra megnyitják a nyomozati aktát, és a most már rendelkezésre álló DNS-bizonyíték alapján megpróbálják azonosítani a harminc éve szabadlábon lévő valódi tettest.
A közelmúltban is volt egy hasonló eset. Jill Dandót, a BBC tévé rendkívül népszerű, csinos oknyomozó sztárriporterét 1999-ben, londoni lakásának küszöbén egyetlen pisztolylövéssel agyonlőtte valaki. A gyilkosságért Barry George személyében egy magányos, szellemileg erősen beszűkült férfit ítéltek életfogytig tartó börtönre 2001-ben. George-ot azonban hét év után, 2008 augusztusában szabadon engedték, miután a beterjesztett bizonyítékokat a fellebbviteli bíróság elégtelennek minősítette és az ítéletet megsemmisítette.